Logo

Ulaşım

HAVAYOLU İLE ULAŞIM

Gazipaşa Havalimanı 

Gazipaşa Havaalanı Antalya'nın Gazipaşa ilçesindedir. Alanya'ya 45 kilometre mesafede yer alır. İstanbul ve Ankara’dan Gazipaşa Havalimanına çeşitli havayollarının (THY, Anadolu Jet,  vb.) uçuşları bulunmaktadır.
Gazipaşa Havalimanına inen iç hat uçuşları için Havaş tarafından servis düzenlenmektedir. Servislerimiz uçağın inişinden 25 dk. sonra havalimanından şehir merkezine hareket etmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.
 
Antalya Havaalanlı
Antalya Havalimanı'na uçuşları olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Sun Express, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları'nın seferlerini kullanabilirsiniz.
Antalya ile Alanya merkezi arası mesafe sadece 125 km'dir. Antalya havaalanından taksi, otobüs ya da bazı uçak firmalarının servisleri ile Alanya'ya ulaşabilirsiniz. 
 
DENİZ ULAŞIMI 
Alanya Limanına ; Türkiye’nin diğer limanlarından direk gemi seferi yoktur. Fakat özel yat ve tekneleri ile gelmek isteyenler için şehir merkezinin 6-7 Km batısında yat limanı bulunur.  Alanya Limanı’na özellikle İsrail gemileri ve diğer Avrupa ülkelerinin gemileri hafta sonu turlar düzenlemektedir. Deniz yolu ile yılda ortalama 100 gemi ve  80 bin turist gelmektedir. Bunun yanında yaz aylarında Alanya ile Kıbrıs(Girne) arasında günü bilir seferlerde yapılmaktadır.  Deniz yolu ile  Kıbrıs'a gitmek isteyen bir çok vatandaşımız Alanya Limanından gitmektedir. 
 
KARAYOLU ULAŞIMI VE OTOBÜS SEFERLERİ 
Alanya sahil şeridi boyunca dağlara paralel uzanan kara yolları ile şehrin her yerine kolay ulaşım sağlanır. Yol üzerindeki konaklama tesislerinin çeşitliliği ile de hem tatilcilere hem de öğrencilere hitap eder. Alanya'nın Türkiye içeresindeki En uzak şehre mesafesi 24 saati geçmez. Bunun Yanında Türkiye'yi bir ağ gibi sarmış büyük ana yollara da yakındır.

Şehir Mesafe Süre
İstanbul 860 km 10 saat
Ankara 570 km 6 saat
Konya 300 km 4 saat
Kapadokya 495 km 5.5 saat
Pamukkale 370 km 4.5 saat 
İzmir 580 km 7 saat
Antalya 135 km 1.5 saat
Mersin  355 km 6 saat
Adana 410 km 7 saat

foot