Logo

Turizm İşletmeciliği Bölümü

 

“Türk Rivyerasında Turizm Eğitimi”

Türkiye turizm sektöründe iyi yetişmiş eğitimli ve dil bilen personel açığı bulunmaktadır. AHEP, gerek lokasyonu, gerekse misyonu gereği bu sürece katkı yapmayı hedefleyen bir kurumdur.

Üniversitemiz Alanya gibi Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesinde bulunmaktadır. Alanya Belediyesi resmi web sitesinde yer alan verilerine göre sadece Alanya’da Turizm Bakanlığı belgeli toplam 80.829 yatak kapasitesine sahip, 680 turistik konaklama tesisi bulunmaktadır. Yıllık gelen yabancı turist sayısı 2.500.000 civarındadır. Önümüzdeki yıllarda bu sayının daha da artması beklenmektedir. Gazipaşa Havalimanı’na giderek artan sayıda yerli ve yabancı havayolları sefer düzenlemektedir.

AHEP, Turizm İşletmeciliği Lisans Programı, %100 ingilizce olan eğitim dili ile, Akdeniz ve Ege bölgesinin en önemli ekonomik sektörlerinden olan turizm için nitelikli, yeniliklere açık, teknolojinin sunduğu olanakları izleme ve uygulama becerisine sahip, en az bir yabancı dil bilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Tam zamanlı eğitim kadromuzdaki uluslararası deneyime de sahip bir çok öğretim üyemizin yanısıra, sektörden konuklarımız düzenli olarak derslerimize konuk konuşmacı sıfatıyla katılarak bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimize aktaracaktır.

Tüm bunların doğal bir sonucu olarak, mezun olacak öğrencilerimiz deneyimli eleman olarak yetişmiş ve üniversite – sektör köprüsü kurulmuş olacaktır.

Puan Türü :  TM-1

Öğrenim Dili : %100 ingilizce

Öğrenim Süresi : Bir yıl ingilizce Hazırlık sınıfı + 4 yıl

foot