Logo

Sosyal Yaşam

Üniversitemize yaklaşık 500 m uzaklıkta bulunan  24 saat faaliyet  gösteren Alanya Gençlik Merkezi, öğrencilerimiz için ücretsiz olup boş zamanları spor ve eğitim içerikli aktivitelerle değerlendirmek için ideal bir merkezdir. Ücretsiz olarak yabancı dil, dikiş-nakış, el sanatları, dans kursları, sportif ve sanatsal faaliyetlerin yapılmasının yanında plaja bağlanan tünel sayesinde plaj sporları imkanı da sunuyor. Eğitim uzmanları, antrenörler, sosyologlar ve psikologlarla birlikte gençlere istedikleri her konuda hizmet imkanı da mevcut bulunmaktadır.

Oldukça aktif öğrenci toplulukları bulunan üniversitemizde sık sık eğitici, eğlendiren veya sosyal sorumluluk içerikli etkinlikler gerçekleşmektedir. Tamamı öğrenciler tarafından gerçekleştirilen etkinliklerde öğrenciler bir etkinlik gerçekleştirme becerisi kazanırken, aynı zamanda etkinliğin keyfini çıkarma fırsatı bulmaktadır. 

Alanya’da Üniversite Öğrencisi Olmak:
Akdeniz’in güzelliği, eski imparatorluklardan kalan koca bir tarih ve Alanya’nın doğal güzellikleri birleşince ortaya mutlaka görülmesi gereken bir yer çıkıyor. Dünyanın çeşitli yerlerinden yılda yaklaşık 2.500.000 turiste kapılarını açan Alanya gibi bir yerde üniversite okumak, gerek kariyer gerek öğrencilik yılları açısından muhteşem olacaktır. Diğer yerlerde okuyan arkadaşlarınız binalardan bunalırken siz doğal güzelliklerin içinde eğitim görürsünüz. Üstelik Alanya güzelliklerine AHEP’in sağladığı avantajlar da eklenince sonucun mutluluk olması kaçınılmaz bir hal alıyor.

Alanya’da okuyorsanız ne yapsam, nereye gitsem diye bir derdiniz olmaz. Dilerseniz birbirinden güzel plajlarda eğlenebilir, tarihi yerleri gezebilir dilerseniz Alanya’nın her yerinde eğlenceye doyabilirsiniz. Alanya; gürültüden yorulan, kalabalıktan bunalan kişiler için de ideal bir yerdir. Doğal güzelliklere kapılıp denizin ve yeşilin tadını sakinlik ve huzurla çıkarabilirsiniz.

Alanya’da yaşayan 30.000’e yakın yerleşik yabancı nüfus, yani “yeni Alanyalılar”, kentte tam bir kültürler buluşması yaşatmaktadır. Alanya’da üniversite okuyan öğrenciler sadece yaz sezonunda değil, 4 mevsim farklı kültürlerle etkileşim içinde olarak kişisel gelişimlerine zenginlik katarlar. Ayrıca AHEP Üniversitesi bünyesindeki yabancı öğrenciler de kampüs içinde bile bu kültürel etkileşimleri sürekli olarak yaşamanızı sağlar. 

foot