Logo

Rektör'ün Mesajı

Sevgili Üniversiteliler,
 
Asırlar boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan zengin tarihsel dokusu, yılın her mevsimini yaşamanın mümkün olduğu eşsiz iklimi, kenti boylu boyunca saran sahili ve denizi ile Türkiye’nin en çok uluslu ve çok kültürlü kenti Alanya’ya hoşgeldiniz.
 
Şehrin zenginliklerine, üniversite-sektör-toplum işbirliği çerçevesinde bilimsel ve akademik açıdan bir değer katmayı amaç edinen Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, alanında uzman ve yetkin öğretim elemanları ile birlikte küyerel ölçekte en güncel yaklaşımlarla eğitim süreçlerini sürdürmeyi planlamaktadır. İçinde yaşadığımız çağın ve toplumun gereksinimlerini önemseyen, proje ve çözüm odaklı akademik anlayışımız doğrultusunda, eleştirel bakış açısına sahip, evrensel düşünen yerel hareket eden ve yaşam boyu öğrenmeyi sürdürebilen nitelikli bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.
 
Hayatınızın en keyifli ve  değerli yıllarını verimli ve üretken bir şekilde geçirebilmeniz için sizleri, kent ve üniversitenin iç içe olduğu, yaşamın içinde bir üniversite olan Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesine davet ediyoruz.
 
En derin sevgi ve saygılarımla,
 
Prof. Dr. Mehmet Durdu ÖNER
Rektör v.
 

foot