Logo

Personel Hareketliliği

Personel Hareketliliği faaliyeti 2 şekilde gerçekleştirilebilmektedir:
 
  1. Personel Ders Verme Hareketliliği: Türkiye’de ECHE sahibi bir yükseköğretim kurumunda ders vermekle yükümlü olan bir personelin, program ülkelerinden birinde ECHE sahibi bir yükseköğretim kurumunda öğrencilere ders vermesine ve ders vermeye ilişkin karşı kurumla ortaklaşa akademik/eğitsel faaliyetler gerçekleştirmesine imkân sağlayan faaliyet alanıdır.
  2. Personel Eğitim Alma Hareketliliği: Türkiye’de ECHE sahibi bir yükseköğretim kurumunda istihdam edilmiş herhangi bir personelin, program ülkelerinden birinde eğitim almasına imkân sağlayan faaliyet alanıdır. Bu faaliyet kapsamında kişinin mevcut işi ile ilgili konularda sahip olduğu becerileri geliştirmek üzere çeşitli eğitimler (işbaşı eğitimleri, gözlem süreçleri gibi) alması mümkündür.
 
Personel Hareketliliği faaliyeti gün tabanlı bir faaliyettir ve ders verilen/eğitim alınan günler için hibe ödemesi yapılır.

Alanya HEP Üniversitesi’nde tüm personel hareketliliğini teşvik ediyoruz. Akademik personelin hareketliliği, eğitim ve araştırmada kalitenin artırılması için bir araç olarak nitelendirilir. Bu amaçla, ofisimiz Erasmus+ hareketliliği için akademik personeli teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Akademik personelin hareketliliğinin öğrencileri de hareketliliğe motive ettiği düşünülmektedir. Akademik hareketlilik, akademik tanıtımdaki kriterlerden biri olarak kabul edilmektedir. Akademik personelin değişiminin yanı sıra idari personel değişiminin de kurumun genel kalitesine katkıda bulunduğu kabul edilmektedir. AHEP, toplantılar düzenleyerek ve uluslararası iletişim için onlardaki ilgiyi uyandırarak, bu hareketliliği idari personele de uygulamayı amaçlıyor.

Daha fazla bilgi için lütfen Uluslararası İlişkiler Ofisi ve bölüm koordinatörünüzle irtibata geçin.

KA103 Uygulama el kitabı

    
 

foot