Logo

Kayıt Kabul

Kayıt & Kabul
Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan merkezi yerleştirme (LYS-DGS) sonuçlarına göre öğrenci alınacak programlarımıza ilişkin; ücret, burs, kontenjan vb. bilgiler her yıl ÖSYM tarafından yayımlanan Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

Programlarla ilgili ayrıntılı bilgi için Aday Öğrenci sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca, yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarında kayıtlı öğrenciler de yatay geçiş yoluyla Üniversitemize kayıt yaptırabilmekte veya kayıtları kendi üniversitelerinde kalmak şartıyla özel öğrenci olarak Üniversitemizden ders alabilmektedir.

Yatay geçiş ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Özel öğrencilik ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yabancı uyruklu veya Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından belirlenen şartları taşıyan T.C. uyruklu öğrenciler ise yurtdışı kontenjanlarımızdan faydalanarak Üniversitemize kayıt yaptırabilmektedir. Yurtdışından öğrenci kabulü, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından belirlenen  “Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Esaslar” ile Üniversitemizin “Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü Programlara Uluslararası Öğrencilerin Yerleştirilme ve Sınav Yönergesi”ne göre yapılmaktadır.
Yurtdışından öğrenci kabulü ile ilgili ayrıntılı bilgi için Uluslararası Ofis web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 

foot