Üniversitemizin 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni Alanyamızın gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi

Üniversitemizin 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni Alanyamızın gururu Dışişleri Bakanımız Sayın  Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi
Üniversitemizin 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni Alanyamızın gururu Dışişleri Bakanımız Sayın  Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi. Törende Alanya Kaymakamı ve HEP Vakfı Başkanı Mustafa Harputlu, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Alanya HEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, Alanya HEP Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hilmi Tokuş ve heyet üyeleri, akademik personel ve öğrenciler yer aldı.
 
Törenin açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner gerçekleştirdi. Öner, üniversitenin kuruluşundan bu yana eğitim verdikleri bölümler üzerine bilgiler aktarırken, üniversitemizin kuruluşundan bu yana sunmuş olduğu desteklerden dolayı Bakan Çavuşoğlu’na teşekkürlerini iletti.
 
Alanya HEP Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı A. Hilmi Tokuş ise üniversitelerin kente bilimsel ve kültürel açıdan değer kazandırdıklarına değinerek başladığı konuşmasında desteğini esirgemeyen Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkürlerini bildirdi.
 
Alanya Kaymakamı ve Hamdullah Emin Paşa Vakfı Başkanı Mustafa Harputlu’ da açılış töreninde kürsüye çıkarak üniversitemizin gelişimi ve önemi ile ilgili bilgiler sundu.
 
Üniversitemiz 2018-2019 Akademik Yılı açılışı ilk dersini vermek üzere kürsüde yerini alan törenimizin onur konuğu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi vakfıyla gönül bağı olduğunu belirtti. Bakan Çavuşoğlu, nitelikli ve kaliteli bir eğitim çizgisiyle yoluna devam eden üniversite için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğine vurgu yaptı. Ayrıca üniversitenin bu sene ilk mezununu vereceğini belirterek, gururlandığını ifade etti.
 
Tüm öğrencilerimize 2018-2019 Akademik yılında başarılar dileriz.
 

Haber Galerisi

Site Haritası