Logo

Konaklama

Alanya, sahip olduğu doğal güzellikler ve kültürel çeşitliliğin getirdiği avantajlarla birlikte yörede gerçekleştirilen turizm yatırımları ve hız kazanan turistik hareketler sonucunda, aldığı yerli ve yabancı göçü ile birlikte hızlı bir kentleşme sürecine girmiştir. Alanya 50 yıl öncesine kadar küçük bir balıkçı kasabası, narenciye ve muz üretimine dayalı bir tarım kentiyken, bugün turizm kentsel yaşamın bir parçası haline gelmiş ve Alanya uluslararası bir kent kimliği kazanmıştır.
 
Alanya'daki bu ulusal ve kültürel çeşitlilik turizm gelişimini ve turistik tesislerin yanında başta yeme içme sektörü olmak üzere seyahat işletmeleri, eğlence işletmeleri ve diğer sektörlerin de gelişmesini sağlamıştır. 1990'lı yılların ortalarında otellerin yanında apart otel işletmeleri de giderek artış göstermiştir. Son yıllarda ilçede yabancılara yönelik konutlar yapılmaya başlanmış ve sadece 2003- 2005 arasındaki üç yıllık bir dönemde on binin üzerinde konut yapılmış ve satışı gerçekleştirilmiştir. Alanya, bu gelişimini uzun yıllara dayanan turizmdeki tecrübesiyle beraber yerli ve yabancı öğrencileri bünyesine katarak  devam etmektedir.
 
Alanya HEP Üniversitesi'nin çevresinde alışveriş merkezleri, kültür-sanat merkezleri, spor merkezleri, kafeler, restoranlar, bankalar, hastaneler ve kuaförden markete kadar ihtiyaç duyulabilecek bir çok kuruluş yer almaktadır. AHEP yerleşkesi, Alanya kent merkezine, sahile, tarihi ve turistik alanlara yakınlığı kadar Alanya dışında da istenen noktaya rahatlıkla gidebilmeyi, Alanya’nın kültürel, tarihsel, doğal güzelliklerinin keyfini yaşamayı sağlamaktadır
 
Alanya HEP Üniversitesi’nin, öğrencilerin konaklamasına yönelik anlaşmalı apartları bulunmaktadır. 5 yıldızlı apart otelden, öğrencilere uygun ev seçenekleri mevcuttur. Fiyatlar 300 TL ile 1000 TL arası değişmektedir. Ayrıca şehirde öğrencilerin kalabileceği özel ve devlet yurtları da bulunmaktadır.
 
 

foot