Logo

Eğitim

AKADEMİK YIL 
Kayıt tarihleri, Asınıfların ilk ve son günleri, final sınavları ve yaz okullarının tarihleri Üniversitenin Akademik Takviminde belirtilmiştir.
 
AHEP Akademik Takvimi için tıklayınız.  
 
EĞİTİM DİLİ 
Alanya HEP Üniversitesi’nde lisans programları için eğitim dili İngilizcedir. İngilizce Hazırlık Okulu’nda bir yıllık yoğun İngilizce eğitimi bulunmaktadır. Yeni öğrenciler İngilizce seviyelerini belirlemek için bir İngilizce Yeterlik ve Yerleştirme Testine girmelidir. Sınavdan başarısız olan öğrenciler, Avrupa Ortak Dil Kriterleri Çerçevesine göre (A1,A2,A2+,B1) seviyelerine yerleştirilir. Üniversite tarafından akredite edilen uluslararası İngilizce testlerinden geçerli (son iki yıl içerisinde elde edilen) bir test sonucu (TOEFL IBT, IELTS, FCE, CAE, Pearson’s PTA) sunabilen öğrenciler, fakültelerindeki eğitimlerine doğrudan başlayabilirler. Her sınava ait ilgili test sonucu kayıt sırasında açıklanacaktır. İngilizce Hazırlık Programında 2 yıl üst üste başarısız olan öğrenciler Alanya HEP Üniversitesinden atılır. Anadili İngilizce olan adaylar doğrudan fakültedeki derslerine başlayacaklardır. Lise eğitimini İngilizce dilinde tamamlayanlar, eğitimlerinin İngilizce olduğunu belirten bir belge sağladıkları takdirde İngilizce Hazırlık Okulundan muaf tutulurlar.

DEĞİŞİM ÖĞRENCİLERİNE/PERSONELLERİNE DİL YARDIMI
Alanya HEP Üniversitesi Oryantasyon Programı süresince gelen öğrenci ve personellere uluslar arası öğrenciler için olan “yaşamsal Türkçe dil” kursu sağlamayı planlamaktadır. Alanya HEP’ te eğitim dili İngilizce olduğu için, öğrenciler derslerine kolaylıkla adapte olacak, fakat günlük rutinlerine uygun olarak yaşamsal Türkçe dil kursu ve Uluslararası İlişkiler Ofisi' nin oluşturduğu budy sistemi vasıtasıyla da yardımcı olunacaktır. Gelen personel için dil desteği de yine gölüm koordinatörleri tarafından düzenlenecek kompakt bir ders aracılığıyla verilecektir. İngilizce konuşmayan ülkelere gitmek isteyen öğrenciler için; Yabancı Diller Okulumuz akademik yıl içerisinde öğrencilere Almanca, İspanyolca, Fransızca, Rusça gibi seçmeli dersler sağlar. (Ayrıntılı bilgi için lütfen ofisle bağlantıya geçin).
 

foot