Logo

Trial Databases

Lebib Yalkın MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veritabanı

1953 'ten bugüne en güvenilir ve en kapsamlı güncel mevzuatı, en kullanışlı şekilde konularında uzmanlaşmış seçkin abonelerimizin ihtiyaçlarına yönelik hukuki yayımlar ve hizmetlerle sunmaktayız.

Ülkemizin Akademik Kütüphaneleri’nin gelişmesini amaç edinmiş Üniversite Kütüphanelerinin değerli üyeleri;
     - Akademisyenler, araştırmacılar, idari çalışanlar ve öğrenciler ile
     - Kamu kurumlarının çeşitli birimlerinde çalışanlar,
online yayınımız Mevzuat ve İçtihat Veritabanı MEVBANK ile birçok konudaki Mevzuat, Yargıtay Kararları, Danıştay Kararları, Makaleler ve Hukuk Literatürü üzerinde çalışmalar yapabilmektedirler.

MEVBANK Veritabanı;
      - Hukuki araştırmalarınızı en kısa zamanda sonuçlandırır,
      - Tek kaynaktan en kapsamlı bilgiye ulaştırır,
      - Öncelik ve tercihlerinize göre kişiselleştirebilir,
      - Türkiye' nin önde gelen hukuk büroları ile beraber geliştirilmiştir,
      - Üniversitelerimizin Hukuk, Vergi, Ticaret ve Finans, İş ve Sosyal Güvenlik, Gıda, Çevre, Turizm, Dış Ticaret bölümlerinin    derslerinde kaynak olarak yararlanılmaktadır
      - Bilgiye heryerden (kütüphane, ev...) erişmenizi sağlar.

World Public Library

16 milyon+ makale
4 milyon+ eKitap
222+ eDergi

· World Public Library akademik araştırmalara yardımcı elektronik kitap ve elektronik belgelerin sunulduğu dünyanın en büyük elektronik kütüphanelerinden biridir.
· PDF formatında sınırsız kullanım ve indirme imkanı
· Her dilde ve her konu başlığında binlerce kitap
· Eşsiz bir birincil kaynak ve nadir eser koleksiyonu
· Dünyanın en büyük elektronik kütüphanesi
Kapsadığı kilit konu başlıkları: Sosyoloji, Psikoloji, Filozofi, Ekonomi, Yönetim, Kamu, Tarih, Tarım, Tıp, Eğitim, Güzel Sanatlar, Dil, Hukuk, Edebiyat, Matematik, Kimya, Fiizk, Biyoloji, Antropoloji, Teknoloji

Vidobu Veri Tabanı

İçerik:
Kişisel Gelişim, Mesleki Gelişim, Bilişim Teknolojileri ve Hobi Eğitimleri konusunda ihtiyaç duyulan tüm bilgileri, alanında uzman eğitmenler ile tamamen Türkçe içerikler ile sağlayan online video eğitim platformudur. 12.000’den fazla eğitim videosu ile Türkiye’nin en geniş online video eğitim kütüphanesi olan Vidobu, her ay yeni eklenen en güncel eğitim videolarıyla da her geçen gün kütüphanesini genişletmektedir.

ONLİNE LEGAL VERİTABANI

​Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan “Online Legal Veri Tabanı” ile;
22.000’den fazla makaleye,
650’den fazla dergiye,
400’den fazla kitaba,
“Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun,
KHK,
Cumhurbaşkanı Kararnamesi,
Uluslararası Sözleşme,
Tüzük,
Bakanlar Kurulu Kararı,
Cumhurbaşkanı Kararı,
Yönetmelik,
Tebliğ, vb.
mevzuat belgesine,
Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.),
Dilekçe ve Belge örneklerine,
Makalelere,
71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe, tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı mevcuttur. Kitap ve Dergilere erişim için: www.legal.com.tr
Legalbank İçtihat ve Mevzuat Programına erişim için: www.legalbank.net

eBook Academic Collection (Multidispliner E-kitap Veri Tabanı)

Kullanıcı sınırı bulundurmadan 182.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır. EBSCO eBook Academic Collection’ın sunduğu kapsamlı içerik, araştırmacıların ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara en hızlı şekilde erişmelerini sağlamaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü ve kullanımı kolay yönetim araçları ile akademik kütüphaneler için vazgeçilmez bir kaynak olan koleksiyon, içerdiği tüm e-kitapları sınırsız kullanıcı erişimi ile sunmaktadır ve yeni kitaplar ek ücret ödenmeden koleksiyona düzenli olarak eklenmektedir.

İçeriğinde;
•  Satınalma değeri 33,5 milyon doların üstünde olan 182.000’den fazla disiplinlerarası akademik e-kitap
•  Harvard University Press, Cambridge University Press, MITPress, University of California Press gibi en önemli 150 üniversite yayınevi tarafından yayımlanan 78.000’den fazla e-kitap
• Elsevier, Taylor & Francis, Sage, John Wiley gibi önde gelen yayıncılara ait binlerce e-kitap
• CHOICE Dergisi’nin Seçkin Akademik Başlıklar Listesi’nde yer alan 2.420’den fazla e-kitap
• 50’den fazla dilde kaynak sunar, örnek olarak 171,000’den fazla İngilizce, 2.600’den fazla İspanyolca ve Fransızca, 4.000’e yakın Almanca kaynak içermektedir.

Engineering Source (Mühendislik)

Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler, araştırmacılar ve profesyoneller için hazırlanan Engineering Source, 1.600’den fazlası tam metin olmak üzere toplamda 3.000’e yakın yayını indeksleyen, mühendislik alanları için tasarlanmış birincil tam metin veri tabanıdır. Bilişim sistemleri, biyomühendislik ve bilgisayar, enerji sistemleri; çevre, elektrik-elektronik, endüstri, inşaat, makina, petrol ve doğal gaz mühendisliği ve temel mühendislik ile ilgili tüm alanları eksiksiz olarak kapsayan bu otorite veri tabanının seçkin içeriği, American Society of Civil Engineers, Elsevier Science, John Wiley & Sons, Inc., Springer Science & Business Media, Oxford University Press ve Wiley-Blackwell gibi birçok lider yayıncıdan derlenmiştir.
 
Engineering Source ayrıca Inspec, Ei Compendex ve GeoRef gibi temel mühendislik indeklerindeki yüzlerce dergiye tam metin erişim sağlamaktadır:
•  Inspec mühendislik indeksinde yer alan 500+ dergi için tam metin erişim
•  EI Compendex indeksinde yer alan 540+ dergi için tam metin erişim
•  GeoRef indeksinde yer alan yaklaşık 200 dergi için tam metin erişim

Art, Design & Architecture Collection

Art, Design & Architecture Collection, görsel ve uygulamalı sanat alanlarındaki güncel yayınların kapsamlı bir araştırmasıdır. Art, Design & Architecture Collection, ProQuest’in Arts & Humanities veritabanından gelen güncel tam metin dergilerinin tamamlayıcı bir koleksiyonuyla birlikte, ARTbibliographies Modern (Modern ve çağdaş sanatı), Design & Applied Arts Index (tasarım ve el sanatları ile ilgili tüm yönleri) ve International Bibliography of Art (Batı sanat tarihi üzerine yapılan çalışmaları) içerir.

İçerdiği konu alanları:

·Sanat Tarihi
· Mimarlık ve mimarlık tarihi
· El sanatları, seramik, cam ve mücevher
· Dekoratif sanatlar ve antikalar
· Moda, tekstil ve elbise
· Mobilya ve iç tasarım
· Endüstriyel Tasarım
· Modern ve çağdaş sanat
· Müzeler ve koruma
· Fotoğrafçılık

Food Studies Online

Alexander Street’in yeni koleksiyonu Food Studies Online, nadir bulunan ve bulunmayan arşiv içeriğini tam metin ve video ile bir araya getiren türünün ilk örneği veritabanıdır. Gıda çalışmaları nispeten yeni bir çalışma alanı olsa da, önemi birçok disiplinde hissedilir. Gıda çalışmaları alanı, sosyal bilimciler ile politika ve işletme öğrencileri için birincil ilgi alanıdır ve aynı zamanda disiplinlerarasıdır.

Food Studies Online'daki geniş kapsama alanı, aşağıdakileri içeren temel temaları ve disiplinleri ele almaktadır:

• Pazarlama ve Tüketim
• Üretim ve Teknoloji
• Yemek Tarihçesi
• Gıda Hareketleri
• Mutfak ve Yemek Tasarımı
• Yemek ve Kimlik

SciTech Premium Collection

ProQuest SciTech Premium Collection SciTech Premium Koleksiyonu, Natural Science Collection and the Technology Collection veritabanlarını içerir. Bilimsel dergiler, ticaret ve sanayi dergileri, dergiler, teknik raporlar, konferans bildirileri, devlet yayınları ve daha fazlasını içeren dünyanın dört bir yanından tam metin başlıklar sunar. Kapsamlı literatür taraması yapmak isteyen araştırmacılar için bu veri tabanı, bilimsel araştırma ve disipline kritik önem taşıyan teknik literatürün keşfedilmesi için uzmanlaşmış, editör kontrollü A&I kaynaklarını içerir.

İÇERDİĞİ VERi TABANLARI:

• Natural Science Collection
• Science Database
• Technology Collection
 

foot