Logo

Akademik ve İdari Kadro

İDARİ KADRO

YDYO Müdür V. Dr. Öğr. Üyesi, Gaye TOPA ÇİFTÇİ
 

  

YDYO Müdür Yrd. Öğr. Görevlisi Sinem ARSLAN DÖNMEZ

 

YDYO Müdür Yrd. Öğr. Görevlisi Tuğçe ŞAHİN ERDEM


AKADEMİK KADRO
Tam Zamanlı Öğretim Görevlileri

Dr. Öğr. Görevlisi Sorayya Behroozizad
She is a full-time lecturer in the School of Foreign Languages in Alanya HEP University. She received her Ph.D in English Language Studies from National University of Malaysia (UKM) in 2013. She has over 15 years of teaching and experience in English language teaching. . She was the former dean of Faculty of Humanities, the director of Postgraduate Studies, & head of the department of English, Islamic Azad University, Maragheh Branch. She was the chair of “The National Conference on Language Studies & Economic, Scientific & Cultural Development in Iran” (2017). She organized workshops on teacher training, professional development, thesis and dissertation writing, proposal writing, and academic writing. She supervises doctoral dissertations & M.A theses in Islamic Azad University, Maragheh branch. She has published journal papers and different publications in international and national conference proceedings indexed by ISI Web of science, Scopus and ISC. Her research is situated in the field of 2nd /foreign language teaching and learning with a special focus on Pragmatics, Language Learning Strategies, Activity Theory, Sociocultural Theory & Qualitative research. Currently, she is the thesis committee member and reviewer of Journal of Language Pedagogy & Practice.

 

Öğr. Görevlisi Anna Maria Bielecka 
Polonya’daki Maria Curie Sklodowska Üniversitesi İngliz Filoloji Bölümünden 2009 yılında mezun olup yüksek lisans diploması almıştır.  2014 yılı itibariyle Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.  Hazırlık sınıfı öğrencilerine Konuşma Becerileri dersi vermekte ve Uluslararası İlişkiler Ofisinde Uluslararası Öğrenci Uzmanı olarak görev yapmaktadır.  Aynı zamanda Üniversitemizi Alanya Turizm Tanıtma Vakfında temsil etmektedir. 
 

 

Öğr. Görevlisi Aslı ÖZKUL
Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2010 yılında mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dilbilim bölümünde yüksek lisans tezini Türk İşaret Dili alanında yazmış ve 2013 yılında mezun olmuştur. Hâlen aynı üniversitede Dilbilim bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. 2010-2019 yılları arasında dilbilim alanında yürütülen iki TÜBİTAK ve bir Avrupa Birliği projesinde yarı zamanlı araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli makaleler ve yayımlar çıkarmıştır. Çalışma alanları dil edinimi, işaret dillerinde fonoloji, morfoloji, sözdizim ve anlambilimdir. Yaklaşık 9 yıl boyunca çeşitli kurumlarda araştırma görevlisi ve İngilizce öğretmeni olarak görev almıştır. 2020 Ocak'tan beri üniversitemizin Yabancı Diller Yüksek Okulunda tam zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

 

Öğr. Görevlisi Sinem ARSLAN DÖNMEZ
Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünden 2010 yılında mezun olmuştur. 2018 yılında ALKÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı Eğitim Yönetimi Bölümünde Tezsiz Yüksek Lisansını bitiren Sinem Arslan Dönmez, aynı bölümün Tezli Yüksek Lisans eğitimine halen devam etmektedir. 2010 yılından itibaren çeşitli üniversite ve okullarda İngilizce öğretmeni olarak çalıştıktan sonra, 2015 yılı itibariyle üniversitemiz Yabancı Diller Yüksek Okulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.

 

Öğr. Görevlisi Tuğçe ŞAHİN ERDEM
Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden 2009 yılında mezun olmuştur. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı Yaşam Boyu Öğrenme ve Yetişkin Eğitimi Bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Yaklaşık 7 yıl boyunca çeşitli dil okullarında hem İngilizce öğretmeni hem de eğitim koordinatörü olarak görev aldıktan sonra 2014 yılında Atılım Üniversitesinde 2 yıl boyunca İngilizce okutmanı olarak çalışmıştır. 2016 yılından beri üniversitemizin Yabancı Diller Yüksek Okulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışan Tuğçe Şahin Erdem, ayrıca 2018-2019 akademik yılı itibariyle üniversitemizin Ortak Dersler Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir. 


Yarı Zamanlı Öğretim Görevlileri
 

Dr. Behçet SOVUKSU
1969’da Antakya Lisesi’nden mezun oldu. 1971’de Hatay Kız İlköğretmen Okulu’nu, 1979’da Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nü bitirdi. 1971-1980 yılları arasında Türkiye’nin birçok ilinde ilk ve ortaokul öğretmenliği yaptı.1980’de Almanya’ya gitti.
 
1980 - !981 yılları arasında Almanya‘da birçok dil okulunda Almanca Kursları’na  katıldı.
1981 yılında Goethe-Institut / Staufen ve Albert-Ludwigs-Üniversitesi / Freiburg’ta girdiği sınavları başararak  „Yabancı Dil olarak Almanca“ dersi vermeye hak kazandı.
 
1981 – 1984 yılları arasında Mülheim / Ruhr’da  „Yabancı Gençleri Mesleğe ve Sosyal Hayata Hazırlama Kursları’nda; Bottrop’ta „İşçilere Hizmet Veren Bir Kurumda“; Oberhausen’da „Halk Yüksek Okulu’nda“ Almanca öğretmenliği yaptı.
1984 –2010 yılları arasında Gladbeck’te, Heisenberg  Gymnasium’da (Lise) Türkçe öğretmeni olarak çalıştı.
 
Türk ve Alman öğrencilerin ders dışında buluşup yakınlaşmaları ve yardımlaşmaları amacıyla Gladbeck’te birçok öğretmen arkadaşının da desteği ile „Literaturcafe Defne“ adında, lokali de olan bir dernek kurdu. Bu derneğin yayın organı olan „Defne“ dergisini yönetti.
 
1993 – 2010 Gladbeck Heisenberg- Gymnasium ile Alanya’daki birçok lise arasında gerçekleştirilen Öğrenci ve Öğretmen Değişimi Programı’nın yöneticiliğini yaptı.
Bu yöndeki çalışmalarından dolayı kendisine, Gladbeck ve Alanya Belediyelerince „Onur Plaketi“ verildi.
 
2000 – 2008 yılları arasında Bochum Ruhr Üniversitesi’nde İslamoloji, Orientalistik ve Pedagoji dallarında yüksek lisans, 2012 yılında da aynı üniversitede Felsefe dalında doktora yaptı.
 
2015-2016 ve 2017-2018 Akademik Yıllarında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi İşletme ve Turizm Fakültelerinde Almanca derslerine girdi.

 

Öğr. Görevlisi  Ceyda PEKTAŞ
She graduated from English Language and Literature in Hacettepe University in 2018. She has worked in several institutions as an English language teacher. Also, she has experiences in private teaching and translation. She joined the School of Foreign Languages in Alanya Hamdullah Emin Paşa University as a part-time instructor at the beginning of 2019.
 

 

Öğr. Görevlisi Çisem İNANÇ
She graduated from Department of English Language Teaching, Atatürk Education Faculty, Marmara University, Istanbul in 2016. She is pursuing her M.A in English Language Teaching at Institute of Educational Sciences at Akdeniz University, Antalya.  After working as an English teacher at various institutions, she has started to work as an instructor at School of Foreign Languages at AHEP University since 2018.
 

 

Öğr. Görevlisi Gözde MÜRŞİDOĞLU
She graduated from Baskent University, department of American Culture and Literature in 2009. After graduation, she obtained her Teaching Certificate from Hacettepe University in May 2010. She worked as an english teacher and coorinator in several institutions for about 10 years. She has been teaching  AHEP university since the beginning of the summer school, 2019.
 

 

Öğr. Görevlisi Veli HANSU
Ankara Gazi Lisesi mezunudur. Lisans Öğrenimini Selçuk Üniversitesi Fen edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümünde Tamamlayan Veli HANSU, 2005 Yılında Alanya Ümit Altay Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde göreve Başlamıştır. Burada 8 Yıl Rusça Öğretmeni Olarak Görev yapmıştır, 2010 2011 Eğitim Öğretim Yılında Akdeniz Üniversitesi Alanya Yerleşkesinde Bulunan Turizm Fakültesinde Rusça Derslerine Girmiştir. 2013 Yılında Alanya Halk Eğitimi Merkezine Atanmış ve Hala Görevine Devam Etmektedir. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesinde 2019 2020 Eğitim Öğretim Yılında Rusça Dersleri Vermektedir.

 

Öğr. Görevlisi Zeynep UÇKAYA
She graduated from Akdeniz University, Faculty of Education, Department of English Language Teaching in 2012 with Honor’s degree. She has been studying for her Master’s Degree at the same university, Institute of Educational Sciences, Department of English Language Teaching since September 2019. After working as a language teacher in different institutions between 2012 and 2014, she continued her career as a language instructor at School of Foreign Languages and Faculty of Business Administration, Alanya Alaaddin Keykubat University and worked there for three years. She started working at School of Foreign Languages Alanya Hamdullah Emin Pasa University in February 2019 and have been working there as a part time language instructor since then. Her profession is teaching listening and speaking skills, ESP lessons and teaching Turkish as a foreign language.
 

 

Öğr.Görevlisi Sevcan BURCU 
1986 Antalya doğumlu. Lisans eğitimini (2005-2011) Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde, eğitim dilini İngilizce olarak tamamladı. 2012-2017 yılları arasında Antalya'da dershanelerde ve kolejlerde Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev aldı. Kolejde Sosyal Bilgiler Öğretmenliğinin dışında Şehirler ve Ülkeler Atölyesi dersi verip maket çalışması yaptı. Ayrıca 2019 şubat ayından itibaren de Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nde Erasmus öğrencilerine İngilizce Türkiye Tarihi dersini vererek akademik hayatına devam ediyor. 

 

foot